Bağımsız düşünebilen, yaratıcı ve eleştirel düşünebilme becerileri gelişmiş bir toplum olabilmek için eğitim en önemli araçtır.
Eğitim, insanın yaratılış ve varoluş gayesine hizmet ettiği, destek olduğu, katkıda bulunduğu ölçüde anlam ve değer taşır. Mevcut eğitim sistemi içinde herkesi aynı kalıba sokup, tek tip insan yetiştirmeyi kabul etmek doğru değildir.

Herkes felsefe yapabilir. Doğduğu günden beri doğası gereği soru sorma ve bilmediği her şeyi öğrenme merakı içinde olan insan, daha küçük yaşlardan itibaren aile, sosyal çevre ve okul süreci içinde bu sorgulayan yetisini yitirip, varolanı ve verileni kabul etme, koşulsuz alma ve onaylama sürecine girmiştir.  Araştırmalar gösteriyor ki düzenli olarak felsefi soruşturma yapmak sorun çözme becerilerini,  bilişsel yetenekleri, eleştirel akıl yürütmeyi, özgüveni, iletişimi, alternatif çözümler üretmeyi ve karar alma yetisini geliştirmektedir. 
P4C Akademisi olarak amacımız, sokratik diyalog yönteminden hareketle ortaya çıkan P4C  (çocuklarla, felsefe,  topluluklarla felsefe)  pedagojisiyle anaokullarından, liselere, yetişkin topluluklardan, kurumlara felsefeye ilgi duyan ve bu yöntemi öğrenmek isteyen herkesi buluşturmak ve bu yöntemi, eğitim, atölye ve seminerler ile deneyimletmek ve öğretmektir. 
 Yaratıcı düşünebilen, sorgulayan, sorduğu sorulara cevap alabilen bir toplum olabilmek inancıyla… 

                       -P4C AKADEMİSİ-

4

pixlr-bg-result (12)

C

Yaratıcı
(Creative)

Eleştirel
(Critical)

İşbirlikçi
(Collaborative)

Özen Gösteren
(Caring)

QUBEAK İLE TANIŞIN!

Felsefi bakış açısıyla kaleme aldığım "Qubeak Kendini Arıyor." serisinin ilk kitabı "Ben Kimim?" 2023 Temmuz ayında okuyucusuyla buluştu. Tüm çocuklara, ebeveynlere, öğretmenlere, P4C metodu ile çalışan kolaylaştırıcı ve eğitimcilere katkı olmasını dilerim. ilkay AS

Eğitimler

P4C Eğitmen Eğitimi

1. MODÜL 27-28-31 MAYIS 2024
Saat: 20.00- 23.15 2. MODÜL 24-25-27-28 HAZİRAN 2024 2024
Saat: 20.00- 23.15

Online Çocuklar için Felsefe Atölyesi

HER HAFTA (8-9 yaş) Salı saat: 20.00

‘Başladığınızdan daha fazla soruyla bitireceksiniz.’

Matthew LIPMAN

Blog

Bu başlık

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Bu başlık

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Katılımcı Yorumları

Canım hocam ben bir tesafüf eseri p4c ile karşılaşıp bu nedir diye merak ederek bu yolculuğa çıktım. Ne kadar etkili olduğunu anladığımda ise bir niyet ettim. Bu pedogojiyi hakkıyla öğrenebileyim, uygulayabileyim ve de çocuklarımızın düşünme yolculuklarına eşlik edebileyim istedim. Yolum size denk geldi. O kadar faydalı ve etkili bilgiler verip yol gösteriyorsunuz ki bu yolculuğumdaki iyikilerimdensiniz. Bizlere ışık oldunuz. Yolunuz açık olsun canım hocam bu yolda daha nice insanlara dokunacaksınız.
S.Aksakal
Sınıf Öğretmeni
P4C ile tanışmak isteyen herkesin yolunun İlkay Hocamla kesişmesi gerekiyor. Çok keyifli ve öğretici bir süreci birlikte tamamladık. P4c Akademisine sonsuz teşekkürler
E. Çelebi
Sınıf Öğretmeni
Bu yolculuğa çıktığınız zaman keşke daha önce tanışsaydım diyorsunuz
R. Atlı
Müzik Öğretmeni
Ben bu eğitime başladığım da bu seviyelere geleceğimi hayal bile etmemiştim. Bir bakıp çıkarım olmadı diye niyetlendim ama İlkay hocamın rehberliğinde alanın içinde sahada buldum şu an kendimi. Düşünenler ilgilenenler kaçırmamalı derim. İlk seviyeden sonra bırakamayacağınız bir yolculuk ve bu yolculukta deneyimli bir eğitmenle ilerlemek de en güzel artısı diyorum
İ. Yılmaz
Okul Öncesi Öğretmeni
İlkay hocam P4C yi sizinle tanıdık çok keyifli ve verimli bir süreçti. Hayatımda ilk defa sertifikalı bir eğitim aldım ve hiç sertifikaya odaklanmadan tadını çıkardım. Eğitimin en güzel yanı teori ve pratiğin dengeli kullanımıydı bence. Deneyimlediğiniz ne varsa aktarma gayretinde oldunuz. Emekleriniz için teşekkürler.
A. Özgen
Drama Öğretmeni
İlkay hocam, teşekkür ederim çok faydalı ve güzel bir eğitimdi. P4C faydalı bir eğitim sizin üslubunuz ve bilginizle daha da faydalı ve güzel oldu . Teşekkür ederim..
H. Gügercin
Kişisel Gelişim Uzmanı ve Stratejik Danışman
P4c ile ilgili söylemek istediğim ilk ve en önemli şey, anlatılanların buz dağının sadece görünen yüzü olduğu.
İlkay hoca rehberliği ve öğretimi sayesinde neleri doğru bildiğimi zannedipte, bilmediğimi öğrendim. Doğru sorular yönelte bilmeyi, yönlendirmeden, yargılama, sınırlandırma yapmadan soru sorabilmeyi ve dinlemeyi p4c sayesinde yeniden güncelledim. Kattıkları ve vesile oldukları için, gelişmiş soruşturan topluluğuma ve size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Daha nice keyifli soruşturmalara sevgiyle..
P. Talay
Dans Eğitmeni
Bir işi ehlinden ve enerjisi güzel insanlardan almak sizi hayal edebileceğinizden daha iyi bir yere getirebilir ve ben bunu yine yine @ilkayas sayesinde bir kez daha anladım.Bu eğitimi almak size gerçekten düşünmeyi öğretiyor ve bir süre sonra anlıyorsunuz ki en iyi bildiğiniz şey hiçbirşey bilmediğiniz oluyor. Ve ben önce çocuklarımla deneyimlediğim bu eğitimi şimdi onlarca tanımadığım tanıdığımda ise akıllarına ve yaptıkları yorumlara hayran kaldığım çocuklarla devam ettiriyorum.İyi ki varsın İLKAY AS
A. Akdemir
Kişisel Gelişim Uzmanı- Psikoloji Öğrencisi
İlkay hocam, eğitim çok akıcı, akılda kalıcı ve eğlenceliydi. Sadece eğitime odaklı değil mesleki tecrübelerinizi de paylaşmanız bize çok faydalı oldu. En önemlisi de budur bence. Olumlu yönlendirmeleriniz için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Eğitime katılan diğer arkadaşların da seviyeleri ve profilleri çok iyiydi. Zaman nasıl geçti anlayamadım. Görüşmelerim devam ediyor şu ana kadar 5 kurumdan olumlu cevap aldım önümüzdeki günlerde başlayacağım. Teşekkür ederim emeğinize yüreğinize sağlık. Saygılarımla P4C Kolaylaştırıcı Volkan Talay
V. Talay
Aklın Yolu Bilim Kurucusu
İlkay hocam, sayenizde eğitim çok keyifli, çok faydalı ve çok öğretici oldu bizim için. Özveriniz, emeğiniz ve sabrınız için çok teşekkür ederiz. Hiç bıkmadan, usanmadan bizlere bir şeyler öğretebilmek için gösterdiğiniz çaba için size minnetarım 🙏 Eğitime katılan birbirinden farklı, her fikri ile bakış açımı genişleten arkadaşlarıma da sonsuz teşekkürler. İyi ki bu eğitimimi sizinle tamamladım. Bundan daha iyi nasıl olur.
Y. Çinçeoğlu
Dans Eğitmeni
Muhteşem enerjisine sahip İlkay hocamın enerjinisi paylaşmak ve deneyimlerine ortak olmak benim gibi bu yolda yürümek isteyenler için büyük bir güçtü iyi ki yoluma çıktınız son eğitim için sabırsızlanıyorum
A. Yolcu
İnsan Kaynakları Uzmanı

İletişim

Adres

Beykent, Beylikdüzü/İSTANBUL

Telefon:

o 553 705 5050

Email:

bilgi@p4cakademisi.com

Başa dön
WhatsApp
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabilirim?